Podobne artykuły

 • Urząd Lotnictwa Cywilnego zaniepokojony odwołaniem lotów przez Ryanaira

  Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego na piśmie do irlandzkich linii lotniczych Ryanair wyraził "duże zaniepokojenie" na związku z odwołaniem przez tego przewoźnika rejsów do Polski - poinformowała rzeczniczka ULC Karina Lisowska.

 • W Polsce powstanie pociąg hybrydowy

  W Polsce powstanie pociąg hybrydowy. na jednym składzie będzie zarówno napęd elektryczny, jak spalinowy. List intencyjny na sprawie zaprojektowania maszyny podpisali między innymi przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, fabryki Cegielski oraz spółki Przewozy Regionalne.

 • Resort energii przygotowuje decyzję rządu o budowie pierwszej elektrowni jądrowej

  - Minister energii przygotowuje decyzję rządu o budowie pierwszej elektrowni jądrowej kierując się względami bezpieczeństwa ochrony środowiska - zapowiedział na Wiedniu wiceszef resortu Andrzej Piotrowski.

 • Pożyczką finansujemy zakup lodówki wesele

  Blisko 90 proc. Polaków przed zaciągnięciem pożyczki zwróciłoby uwagę na jej całkowity koszt oraz wysokość miesięcznych rat - tak wynika z badania "Finanse Polaków" przeprowadzonego przez PBS dla Provident Polska z okazji 20-lecia firmy. Pokazuje ono również, że bardziej skłonne do zaciągania pożyczek są osoby będące na lepszej sytuacji finansowej.

restauracja, catering, gastronomia

Świeżość palenia kawy to kluczowy element

Rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, że decydujący wpływ na jakość kawy ma świeżość jej palenia.

Znawcy porównują kawę świeżo paloną do świeżych owoców zaś kawę, którą można kupić w jakimkolwiek supermarkecie do owoców mrożonych lub jak kto woli nieświeżych.

Świeżo palona kawa
Tak naprawdę kawa, która jest świeżo palona swój aromat utrzymuje przez kilka dni. Jeżeli jednak przechowujemy ją w odpowiedni sposób możemy liczyć na to, że jej zapach i smak utrzyma się maksymalnie do trzech tygodni.

Różne mieszanki kaw
Zamawiając dla siebie kawę świeżo paloną możemy eksperymentować z różnymi smakami. Wiele palarni zachęca nawet do mieszkania poszczególnych smaków, aby znaleźć dla siebie ten jeden jedyny, który będzie niepowtarzalny a przede wszystkim indywidualnie dopasowany do nas. Świeżo palone kawy mogą więc być ze sobą łączone na różne sposoby i dzięki temu mamy możliwość komponowania swojego ulubionego smaku.

Odpowiednie przechowywanie
Świeżo palona kawa ma zdecydowanie intensywniejsze walory smakowe i oczywiście zapachowe, które możemy utrzymać przez dłuższy okres czasu ale tylko w momencie kiedy kawa jest przechowywana w odpowiedni sposób. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne młynki i kupować tylko i wyłącznie kawę ziarnistą. Smak i aromat takiej kawy jest niepowtarzalny i z niczym innym nieporównywalny. Osoba, która raz spróbuje świeżo palonej kawy nie będzie chciała już pić żadnej innej.

Ceny kaw
Z pewnością ceny kawy świeżo palonej są zdecydowanie wyższe aniżeli tej kupowanej z marketu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kawa tego typu jest wydajniejsza, ponieważ przez intensywność i aromat nie musimy zużywać aż tyle produktu co w przypadku kawy zakupionej w supermarkecie. Warto więc rozważyć opcję kupowania kawy świeżo palonej w palarni, która jest wykonywana na nasze indywidualne zamówienie.

W obiektywie

restauracja
catering
gastronomia