Podobne artykuły

 • Fatalna sesja na GPW

  Od początku tygodnia na warszawskim parkiecie sentyment wyraźnie się ochłodził, dlatego nastroje przed czwartkową sesją nie były optymistyczne. Z otoczenia globalnego nie pojawiły się istotne impulsy dla handlu, więc należało się spodziewać neutralnego otwarcia. Rzeczywistość okazała się trochę gorsza ze względu na słabszy od oczekiwań wynik kwartalny PKN Orlen. Oprócz sporego spadku kursu PKN skutkiem była także przecena Lotosu na efekcie WIG20 stracił blisko pół procent.

 • Impas na negocjacjach między krajami UE ws. pracowników delegowanych

  Państwa UE nadal nie porozumiały się co do kluczowych zapisów planowanej nowelizacji unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kwestia sporna dotyczy m.in. maksymalnego okresu delegowania okresu przejściowego dla nowych przepisów.

 • Energetyka węglowa generuje miliardowe koszty zdrowotne

  W Europie energetyka węglowa odpowiada za ok. 23 tys. przedwczesnych zgonów rocznie generuje koszty zdrowotne sięgające 63 mld euro - wynika z raportu "Europe's Dark Cloud". na Polsce umiera przedwcześnie ponad 40 tys. osób z powodu zanieczyszczeń powietrza.

 • Rząd chce zobowiązać samorządy do raportowania o podatkach

  Organy podatkowe gmin będą co roku przygotowywać sprawozdania dla ministra finansów na temat podatku od nieruchomości, rolnego leśnego - przewiduje przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizacji ustawy o podatkach opłatach lokalnych.

restauracja, catering, gastronomia

Parzenie herbaty

W dzisiejszej kuchni możemy znaleźć rozmaite urządzenia.
Od prostych ekspresów przelewowych, zaparzacz wyposażonych w papierowy filtr, poprzez warniki, tygielki aż do zaawansowanych ekspresów ciśnieniowych jakie na co dzień stanowią wyposażenie gastronomii, wyposażenie kawiarni i wyposażenie restauracji.
Bardziej wyszukane puby posiadają także warniki oraz osobne młynki.
Sposób ten pozwala najlepiej wydobyć z kawy jej walory smakowe.
Możemy wyodrębnić 2 rodzaje ekspresów: ekspres ciśnieniowy i ekspres przelewowy.
W kuchniach wielu ludzi spotykamy coraz bardziej złożone urządzenia a popularne jeszcze niedawno głośne młynki, zaparzacze, młynki do kawy, zaparzacze do kawy odchodzą stopniowo do graciarni. Profesjonalne urządzenia do magazynowania i przyrządzania kawy oferuje firma Fetco (www.fetco.eu).
Punkty gastronomiczne dają nam do wyboru różne rodzaje kaw, ponieważ posiadają różnego rodzaju urządzenia do jej parzenia. Bardziej wyszukane puby posiadają także zaparzacze, warniki oraz osobne młynki.
Najbardziej znanym z nich, spotykanym w kawiarniach jest ekspres ciśnieniowy.
Dodatkowo ciśnieniowe ekspresy możemy podzielić na 3 rodzaje: kolbowy, dzbankowy, automatyczny.
W nich aromat kawy uwalniany jest przy pomocy gorącej pary wodnej. Często nosimy ją przy sobie w termosach, kupujemy w knajpach lub automatach.
Kawa to najbardziej znany napój ludzi.
Przeważająca większość ludzi twierdzi, iż najlepszym sposobem na dobrą kawę jest picie jej w restauracjach lub barach posiadających ekspresy kawowe.
Urządzenia do przyrządzania i magazynowania kawy, a więc warniki, termos, ekspresy do kawy, filtry wdarły się szturmem do naszych biur, kuchni i domów.
Ekspresy do kawy w ostatnich czasach coraz częściej maszerują z kawiarni do naszych domów.
Dodatkowo ciśnieniowe ekspresy możemy podzielić na 3 rodzaje: kolbowy, dzbankowy, automatyczny.
Urządzenia do przyrządzania i magazynowania kawy, a więc termos, termosy, filtry, ekspresy do kawy, warniki wdarły się szturmem do naszych biur, kuchni i domów.
Możemy wyodrębnić 2 rodzaje ekspresów: ekspres ciśnieniowy i ekspres przelewowy.
Wczesna kawa dla wielu ludzi stała się nieodzownym elementem prawidłowego życia.
Często trzymamy ją ze sobą w termosach, nabywamy w knajpach lub automatach.
W dzisiejszej kuchni możemy znaleźć rozmaite urządzenia. Sposób ten pozwala najlepiej wydobyć z kawy jej zalety smakowe.
W kuchniach wielu ludzi spotykamy coraz bardziej złożone produkty a popularne jeszcze niedawno głośne młynki, zaparzacze, młynki do kawy, zaparzacze do kawy odchodzą powoli w zapomnienie.
Kawa to najbardziej znany napój ludzkości.
Duża ilość ludzi mniema, iż najlepszym sposobem na dobrą kawę jest picie jej w pubach lub barach posiadających ekspresy kawowe. W nich aromat kawy wyodrębniany jest przy pomocy gorącej pary wodnej.
Od prostych zaparzaczy, ekspresów przelewowych uzbrojonych w papierowy filtr, poprzez tygielki, warniki aż do zaawansowanych zaparzaczy i ekspresów ciśnieniowych jakie na codzień stanowią wyposażenie dla gastronomii, wyposażenie kawiarni i wyposażenie restauracji.
W jej ofercie odnajdziemy: młynki do kawy, ekspresy, termosy, zaparzacze do kawy, zaparzacze, termos, warnik, ekspresy do kawy, filtry do kawy, warniki.

W obiektywie

restauracja
catering
gastronomia